Barcode: 0016229106102
Sugar Cane Juice
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, SUGAR CANE JUICE (35%), SUGAR, CITRIC ACID (E330) AS ACIDITY REGULATORS
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Super Greens Organic Smoothie Mix, Super Greens
Grano de Cebada
CIN
NOVA 4
Coco
CIN
NOVA 4
Pulpa de Mocochinchi
CIN
NOVA 4
Banana Flavored Milk Drink
Binggrae
D NOVA 4
poulain grand arôme
poulain
NOVA 4
Coco
CIN
NOVA 4
Pulpa de Mocochinchi
CIN
NOVA 4
Against The Current Kombucha
Counter Culture
C
Tamarindo
CIN
NOVA 3
Against the Current
NOVA 4
Energy Gel
Advanced Food Concepts Inc.
E NOVA 4