Barcode: 0011822733335
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 23.7 g |
| of which saturated | 10.5 g |
| Carbohydrates | 68.4 g |
| of which sugars | 29.0 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wheat flour, sugar, non-hydrogenated palm oil, vegetable oil (non-hydrogenated palm oil with bha & bht for freshness), butter (cream [milk], water), egg, whey powder, desiccated coconut, butter flavor, leavening agents (ammonium bicarbonate, sodium bicarbonate)
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e500
e500ii
e503
e503ii
Related Products in Snacks
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A