Barcode: 0853231003766
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 233.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Maltitol syrup, palm oil, erythritol, xylitol, citric acid, mono & diglycerides, sunflower lecithin, salt,beetroot juice, natural flavor, ascorbic acid, and stevia.
Additives
e322
e322i
e330
e471
e965
e965ii
e967
e968
Related Products in Snacks
Good & gather two cheese pizza crusts
D NOVA 4
Haunted mansion chocolate cookie kit
E NOVA 4
blueberry streusel muffins
favorite day bakery
D NOVA 4
Croissants
E NOVA 4
Uncured pepperoni & cheese pizza crusts, low-moisture part-skim mozzarella cheese, pizza sauce & sliced smoked uncured pepperoni pizza lunch kit
D NOVA 4
Watermelon mini cupcakes
E NOVA 4
Orange creamsicle mini cupcakes
E NOVA 4
Chocolate chip muffins
E NOVA 4
Chocolate cookie kit, chocolate
E NOVA 4
Hyde and eek! moonlit cottage chocolate cookie kit
E NOVA 4
Petite Croissants
D NOVA 4
Banana nut muffins
D NOVA 4