Barcode: 0092825920953
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 281.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Polyglycitol syrup, isomalt, titanium dioxide (color), natural peppermint oil, red 40, blue 1, sucralose.
Additives
e129
e133
e171
e953
e955
e964
Related Products in Snacks
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C