Barcode: 0070038605911
Sugar Free Drink Mix
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 166.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
Citric acid, sodium citrate, aspartame**, magnesium oxide, maltodextrin, potassium citrate, contains less than 2% of sugar*, acesulfame potassium, calcium silicate, natural flavors, artificial color, lemon juice solids*, yellow 5.
Additives
e102
e330
e331
e552
e950
e951
Related Products in Beverages
Harris teeter, fresh foods market, green tea, pomegranate
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
D NOVA 3
Fresh Foods Market, Diet Green Tea With Ginseng & Honey
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
C NOVA 4
Pink Lemonade
Harris-Teeter Inc.
NOVA 4
Harris teeter, caffeine free diet cola
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
C NOVA 4
Harris teeter diet cola
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
C NOVA 4
Harris teeter, lemonade tea blend
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
E NOVA 4
Fresh Foods Market, Sugar Free Sweet Tea
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
C NOVA 4
Cola
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
E NOVA 4
Green tea with raspberry
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
D NOVA 3
Fresh Foods Market, Green Tea With Ginseng & Honey
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
D NOVA 4
Harris teeter, diet cherry cola, cherry
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
C NOVA 4
TEA
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
D NOVA 4