Barcode: 0049022932036
Sugar free fruit discs, assorted
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 294.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 94.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Polyglycitol syrup, citric acid, isomalt, natural & artificial flavors, red 40, yellow 5, blue 1 and sucralose.
Additives
e102
e129
e133
e330
e953
e955
e964
Related Products in Snacks
Reischips
Reishunger
D NOVA 3
Power Cake
Foodtastic
E NOVA 4
Mini Cracker
Alnavit
D NOVA 4
Reis Cracker Cheese & Chive
Reishunger
C NOVA 4
Echter Dresdner Christstollen
Eckert
E NOVA 3
Bio linsen puffs
Pumpkin
A NOVA 3
Kekse mit Schokostückchen
Helden Brot
E NOVA 4
Reis Cracker sweet chilli & sour cream
Reishunger
C NOVA 4
Power Cake Chocolate Chip
foodtastic
D NOVA 4
Schoko Cookies
Alnavit
E NOVA 4
Power Cake Schokolade
Foodastic
E NOVA 4
Mini Schoko Spekulatius
Alnavit
E NOVA 4