Barcode: 0688267061769
Sugar Free Raspberry Preserves
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 29.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water**, raspberries+, polydextrose**, maltodextrin**, contains 2% or less of: fruit pectin, locust bean gum**, citric acid, potassium sorbate (preservative), sodium benzoate (preservative), natural flavor**, sucralose (a nonnutritive sweetener)**, calcium chloride**, red 40**, blue 1**.
Additives
e1200
e129
e133
e202
e211
e330
e410
e440
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nice salt & vinegar potato chips
Kitco
Tagliatelle bolognesi
Barilla
A NOVA 1
دقيق فاخر
Kuwait Flour Mills & Bakeries co.
C NOVA 1
Iss zaatar with creamy yoghurt
Bliss
D NOVA 4
Świeże daktyle
Palmino,Nutin
D NOVA 1
Nice Hot and Spicy
Kitco
D NOVA 4
Bites Frites
Kitco
E NOVA 4
Sabzi Kookoo
Kamchin
A NOVA 3
KDD Orange juice 180 ml
E NOVA 1
Whole Wheat Toast Bread
Kuwait Flour Mills
D NOVA 4
Kdd pineapple
KDD
E NOVA 1
Quinoa
OAB
A