Barcode: 0011110139177
Sugar Free Red Raspberry Preserves
by Kroger
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 23.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 11.8 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
WATER, RASPBERRIES, POLYDEXTROSE, MALTODEXTRIN, FRUIT PECTIN, CITRIC ACID, CAROB BEAN GUM, SUCRALOSE, NATURAL FLAVOR, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CALCIUM CHLORIDE, RED 40, BLUE 1.
Additives
e1200
e129
e133
e202
e211
e330
e410
e440
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Polenta Bramata
Fine Food
B NOVA 4
Roggenbrot
Bäckerei Arnold
C NOVA 3
Spätzli à l'ail des ours
Coop Betty Bossi
C NOVA 3
Mélange de légumes
Jamadu,Coop
A NOVA 1
Farrine de sarrasin
Naturaplan
A
Sunny Salad
Coop Naturaplan,Betty Bossi,Naturaplan,Coop
A NOVA 3
Riz complet noir
Coop Fine Food
B NOVA 1
Pain Complet Bio
Coop, Naturaplan
A NOVA 4
Bouquet Nova
Coop naturaplan
A NOVA 1
Coop - Gurken Im Essigaufguss
coop
A NOVA 3
Baguettes précuites
Coop, Qualité & Prix
C NOVA 4
Polenta bianca
Fine Food,Coop
B NOVA 1