Barcode: 0041498218096
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.4 g |
| of which sugars | 12.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, sugar, natural and artificial flavor, caramel color, sodium benzoate (preservative), and citric acid.
Additives
e150c
e211
e330
Related Products
Kaurainen Paahtoleipä (1kpl)
Fazer
Hapankorppuja
Oululainen
C NOVA 3
Five Grain Sliced Bread
Fazer
NOVA 4
Reissumies
Oululainen
A NOVA 4
Maalaisruislimppu
Uotila
A
Paahto Täysjyvä & Lese
Fazer
B NOVA 4
Reilu täysjyvä
Oululainen
A NOVA 4
Reilu
Oululainen
C NOVA 4
Puikula
Fazer
A NOVA 4
Imatran Riisipiirakka
Fazer
C NOVA 4