Barcode: 0853009004414
Sun butter & jelly protein bar
by Amrita
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 383.0 kcal |
| Fat | 18.3 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | 16.7 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Date paste, brown rice protein, sunflower seed butter, sunflower seed, coconut oil, pea crisps pea protein isolate, rice flour, rice starch), chia seeds, dried blueberry, dried strawberry, unsweetened coconut, chicory root, himalayan pink salt.
Related Products in Snacks
Sugar cracker
ปิงปอง,hubseng,hub seng,ฮับเส็ง
E NOVA 4
ขนมปังกรอบเคลือบน้ำตาล - 125 g
ปิงปอง
D NOVA 3
บิสกิตแอสซอร์ททรีส์
จูลี่ส์, Julie's
E NOVA 4
แครกเกอร์โรยผัก
เคิร์ก,Kerk
E NOVA 4
Julie's cocoro
Julie's,จูลี่ส์
E NOVA 4
Weetameal
Mondelez International
E NOVA 4
Oat 25
Julie's
E NOVA 4
Oat 25, Strawberry
Julie’s
E NOVA 4
Peanut Butter Sandwich
Julie's
E NOVA 4
Wholemeal Crackers
Hup Seng
E NOVA 3
Cream Crakers
KERK
E NOVA 4
Butter Crackers
Julie's
E NOVA 4