Barcode: 0895444001238
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 575.0 kcal |
| Fat | 45.0 g |
| of which saturated | 17.5 g |
| Carbohydrates | 42.5 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Dark chocolate (*+unsweetened chocolate, sugar, *+cocoa butter), sunflower seed, organic powdered sugar (evaporated cane juice, tapioca starch), +cocoa butter, organic palm fruit oil, sea salt.
Related Products in Snacks
Sour Belts
World Confections Inc.
E NOVA 4
Candy sticks classics
E NOVA 4
Sour Bites
World Confections Inc.
E NOVA 4
Sour Dudes, Sour Strawz Candy, Assorted Fruit
World Confections Inc.
E NOVA 4
Sour blue raspberry strawz candy
E NOVA 4
World Confections, Inc., Candy Sticks
World Confections Inc.
E NOVA 4
Mini belts
E NOVA 4
Sour dudes, watermelon
E NOVA 4
Marvel, Sour Straws
World Confections Inc.
E NOVA 4
Banana cream pie mix, banana cream
NOVA 4
World confections, justice league sour straws candy, assorted fruit
World Confections Inc.
E NOVA 4
Sweet and tangy candy letters alpha bites, sweet and tangy
E NOVA 4