Barcode: 5000382029700
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 11.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, Fruit Juices Concentrate 16% (Orange, \fineapple, Apple/ Passionfruit)/ Sugar, Fruit Puree 5% (Banana, Mango, (Java, Lychee, Guanabana), Acid (Citric ad), Stabiliser (pectin), Vitamin Ç olour (Anthocyanin, Algal Carotenes), flavourings.
Additives
e160a
e160aiv
e163
e440
Related Products in Beverages
Sirop Châtaigne d'Ardèche
Eyguebelle
NOVA 4
Eyguebelle - Sirop De Menthe De Provence 70 CL
Eyguebelle
NOVA 4
Sirop Figue du Var
Eyguebelle
E NOVA 4
Sirop de Fraise de Carpentras
Eyguebelle
NOVA 4
Sirop de Myrtille
Eyguebelle
NOVA 4
Sirop menthe
Oransol
NOVA 4
Eyguebelle - Sirop De Citron Acide Zest 100 CL
Eyguebelle
D NOVA 4
Sirop de Cassis
Eyguebelle
NOVA 4
Sirop de Pêche d'Avignon
Eyguebelle
NOVA 4
Sirop de Grenadine
Eyguebelle
NOVA 4
Sirop curaçao bleu
Eyguebelle
NOVA 4
Sirop de Menthe Glaciale
Eyguebelle
NOVA 4