Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 567.0 kcal |
| Fat | 43.3 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
HONEY ROASTED PEANUTS (PEANUTS, SUGAR, HONEY, PEANUT OIL, POTATO STARCH, MALTODEXTRIN, SALT, XANTHAN GUM, ROASTED PEANUTS, RED PEANUT GEMS [MILK CHOCOLATE (SUGAR, COCOA BUTTER, CHOCOLATE LIQUOR, WHOLE MILK POWDER, SOY LECITHIN, SALT, VANILLA), ROASTED PEANUTS (PEANUTS, CORN OIL), SUGAR, GUM ACACIA, CORN SYRUP, ARTIFICIAL COLORING (RED 40 LAKE), CARNAUBA WAX], HONEY ROASTED ALMONDS (ALMONDS, EVAPORATED SUGAR CANE, SUGAR, HONEY, PEANUT OIL, POTATO STARCH, SALT, XANTHAN GUM), ROASTED CASHEWS (CASHEWS, PEANUT OIL, SALT), PECANS. CONTAINS: MILK, PEANUTS, SOY, ALMONDS, CASHEWS, PECANS. MAY CONTAIN: TREE NUTS (BRAZIL NUTS, FILBERTS, MACADAMIA NUTS, PINE NUTS, PISTACHIOS, WALNUTS), SESAME, WHEAT, EGG.
Additives
Related Products in Snacks
Ghalia Corn Puff (tomato flavour)
Nabil
Chiko, Assorted Eclairs & Toffees
Feast Cookies
Oryx
Chips Oman Big
Biscuit
Relish
Clotted cream fudge
Coco Pzazz
Salad chips
Salad Chips
Abu walad
Salad chips
salad chips
AlMudhish
Öz dilim - Backlava
Sudliebe
Jumbo Croissant
Atyab Bakery