Barcode: 96036761
sweet freedom fruit syrup
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
no preservatives
vegan
no additives
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 284.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 64.0 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Syrup made from natural fruit extracts: apples, grapes & carob
Related Products in Syrups
Zlatá Studňa - Baza
Zlatá Studňa
D NOVA 4
Cinnamon + Vanilla Infused Vermont Organic Maple Syrup, Cinnamon + Vanilla Infused
D NOVA 1
Syrup flavor chocolate
Quamtrax
B NOVA 4
Cardamom Infused Vermont Organic Maple Syrup, Cardamom Infused
D
Sirope de frutos del bosque
Diamir
D NOVA 4
Sirup do kávy s příchutí dýně
Manufaktura,Kitl
E
Sirope de chocolate
Dia
D NOVA 4
Hala
molino real
D
Sirope chocolate
Hacendado
E NOVA 4
Sirup s příchutí manga a lotosového květu
Natur farm
E NOVA 4
Jarabe de cebolla
Drasanvi
NOVA 4
Sirope sabor chocolate
Carrefour
D NOVA 4