Barcode: 0041660105018
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 35.7 g |
| of which sugars | 35.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Cucumbers, sugar, water, distilled vinegar, salt, acetic acid, calcium chloride, alum, polysorbate 80, natural spice flavors.
Additives
e260
e433
Related Products in Salted Snacks
Organic cucumbers in brine
Polan Polsko-Francuska Sp. Z O. O.
C NOVA 3
cucumbers in brine
C NOVA 3
Olives Kalamata Whole
Kordatos
E NOVA 3
Homemade ajver mild vegetable spread, mild
C NOVA 4
Marinated pickles with oak and cherry leaves
C NOVA 3
Pickled sweet red peppers
B NOVA 3
Sauerkraut
Polan Polsko-Francuska Sp. Z O.O.
C NOVA 3
Bruschetta topping
B NOVA 3
Lemon tahini chop salad chopped vegetable blend, grape tomatoes, white-meat chicken, feta cheese & pita chips with lemon tahini dressing, lemon tahini chop salad
C NOVA 4
Mushroom salad
B NOVA 3
Fu-chung, bean curd
Fu-Chung
E NOVA 3
Branston Original Pickle
Branston
E NOVA 4