Barcode: 0009300000482
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 32.1 g |
| of which sugars | 32.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
CUCUMBERS, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, VINEGAR, WATER, SALT, CALCIUM CHLORIDE, ALUM, 0.1% SODIUM BENZOATE (PRESERVATIVE), NATURAL FLAVORS, POLYSORBATE 80, AND YELLOW 5.
Additives
e102
e211
e433
Recipes with Similar Ingredients
Cream Cheese Dip
7 ingredients
Liverwurst Pinwheels
8 ingredients
Chicken Salad
7 ingredients
Sauce Gribiche(Tartar Sauce)
6 ingredients
Cheesy Gherkin Ham Roll-Ups
3 ingredients
Tuna Buns
7 ingredients
Summer Pasta Salad
11 ingredients
Swedish Beetroot, Horseradish And Apple Salad: Rodbetsallad
6 ingredients
3 P'S Salad (Peas, Pickle, Peanut)
7 ingredients
Broiler Tuna Burger
6 ingredients
Tartare Sauce
7 ingredients
Thai Ratatouille
10 ingredients
Related Products in Null
BEEF STROGANOFF WITH ROASTED BUTTERNUT AND COUS-COUS
FIT FOOD 4U
NOVA 3
Pork Rinds
Kroger
E NOVA 4
Lindor Coconut Milk Chocolate Truffles
Lindt, Lindt & Sprungli (Usa) Inc.
E NOVA 4
Fine Assorted Collections
Ferrero Collection, Ferrero U.S.A. Incorporated
E NOVA 4
Turkish Apricots
Northgate
NOVA 4
LIGHT mayo
Kroger
NOVA 4
The Original Salty Sweet Mixed Nuts
Diamond Foods Inc.
E NOVA 4
Broccoli & Cheddar Cheese Quiche
Trader Joe's
D NOVA 4
Soft Drink
Saranac
NOVA 4
Crushed Garlic
Trader Joe's
NOVA 1
Kosher Dills
Mt. Olive
E NOVA 4
Polish Dill Spears
Mt. Olive
E NOVA 4