Barcode: 0071828011011
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Water, sugar, honey, wheat flour, mustard seed, white distilled vinegar, soybean oil, salt, lemon juice, xanthan gum, eggs, onions, high fructose corn syrup, citric acid, garlic, turmeric, spices, calcium disodium edta (retains product freshness), natural flavor, annatto.
Additives
e160b
e330
e385
e415
Related Products in Condiments
Fused Thai Green Curry
Fused by Fiona
C NOVA 3
Fused Teriyaki
Fused
E NOVA 3 Eco-Score B
Katsu curry
Fused by fiona
D NOVA 3
Basil Pesto
Kirkland Signature
NOVA 3 Eco-Score D
Organic tomato sauce
Kirkland
A NOVA 3 Eco-Score B
Remoulade
Thomy
D NOVA 3 Eco-Score C
PINEAPPLE SALSA
Santa Maria
B
Pesto alla Genovese
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C
Honig Senf Sauce
Händlmeier
D NOVA 3 Eco-Score C
Bio-Streichcreme Kichererbse, Paprika und Chili
Rewe Bio
C NOVA 3
Chow mein stir fry sauce
Fused by Fiona
D NOVA 3
Brun Saus
Toro
C NOVA 4