Barcode: 0688267016493
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 293.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 9.8 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.1 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Pork, water, contains less than 2% of: salt, corn syrup, dextrose, spices, spice extractives, paprika, bha, propyl gallate, citric acid (preservatives).
Additives
e310
e320
e330
Related Products in Meats And Their Products
Homestyle chicken & beef meatballs
D NOVA 4
Premium thick sliced bacon
E NOVA 3
Premium sliced navel pastrami
E NOVA 4
Italian seasoned premium sliced roast beef, italian seasoned, roast beef
D NOVA 4
Chicken & beef meatballs
D NOVA 3
Ground Beef
C NOVA 1
Oven roasted shaved roast beef, oven roasted
D NOVA 4
Organic ground beef patties
C NOVA 1
Rotisserie style shredded chicken breast with rib meat
C NOVA 4
Premium sliced pastrami
D NOVA 4
Turkey meatballs
B NOVA 4
Hardwood smoked premium sliced bacon, hardwood smoked
E NOVA 3