Barcode: 9310179199339
Sweet Mango Nectar
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
australia, new caledonia, new zealand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.6 g |
| of which sugars | 13.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Mango (25%) (Purée & Reconstituted), Sugar, Food Acid (Malic Acid), Vitamin C.
Additives
e296
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
The Capital Grille, Red Wine, 6 Oz
The Capital Grille
B
Taco Bell, Mtn Dew Kickstart Orange Citrus, 20 Fl Oz
Taco Bell
B
Papa John's, Diet Mist Twst, 1.25 Liter
Papa John's
E
Zaxby's, Barqs Root Beer Vanilla, 42 Oz
Zaxby's
B
Olive Garden, Hot Teas
Olive Garden
B
Sonic, All Natural Lemonade, Small
Sonic
E
Sheetz, Smores Smoothie, Large
Sheetz
E
TGI Friday's, Ultimate Frozen Margarita Peach Mango Swirl
TGI Friday's
E
Papa John's, SoBe Fuji Apple, 20 Oz
Papa John's
B
Papa John's, Coffee, 20 Oz
Papa John's
B
Jamba Juice, Strawberries Gone Bananas, Kids
Jamba Juice
C
Sonic, Plain Slush Only, Small
Sonic
E