Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 529.0 kcal |
| Fat | 23.5 g |
| of which saturated | 11.8 g |
| Carbohydrates | 73.5 g |
| of which sugars | 47.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Sugar, enriched unbleached wheat flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), margarine (palm oil, water, soybean oil, salt, mono and diglycerides, soy lecithin, to preserve freshness (potassium sorbate), vitamin a palmitate), invert sugar, palm and soybean oils, contains less than 2% of the following: modified cornstarch, leavening (sodium acid pyrophosphate, baking soda, monocalcium phosphate), butter (cream (from milk), salt), natural flavor, eggs, soy lecithin, salt, whey (a milk derivative), polysorbate 60, corn syrup solids, calcium phosphate, egg whites.
Additives
Related Products in Snacks
Balisto yoberry
Balisto
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
Salam Sibiu
Agricola
BBQ Chips
Legendary
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
Soft & Chewy
Kirkland signature
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
Clubs Cracker
Lorenz
Dinkel Mini brezeln
DmBio