Barcode: 0031500004175
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 453.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 113.0 g |
| of which sugars | 88.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CUCUMBERS, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, DISTILLED VINEGAR, CAULIFLOWER, ONIONS, SALT, PEPPERS, WATER, NATURAL FLAVORS, YELLOW 5*, SODIUM BENZOATE (TO PRESERVE FRESHNESS), POLYSORBATE 80, CITRIC ACID AND ACETIC ACID.
Additives
e102
e211
e260
e330
e433
Related Products in Undefined
Fat Free Skim Milk
Kroger, The Kroger Co.
A NOVA 1
Large Topped Muffins
King Soopers
D NOVA 4
Sesame Sticks
Simple Truth
D NOVA 4
vitamin D milk
Kroger
B NOVA 1
Almonds
Simple Truth
D NOVA 1
Vitamin D Milk
Fry's
B NOVA 1
Mini Cinnamon Loaf Cake
Bakery Fresh Goodness, The Kroger Co.
E NOVA 4
Cultured Lowfat Buttermilk
Kroger, The Kroger Co.
B NOVA 4
Double Chocolate Molten Upside Down Cake
Private Selection, The Kroger Co.
E NOVA 4
Grade A Fat Free Milk
Mountain Dairy
A NOVA 1
Grade A Pasteurized Cultured Lowfat Buttermilk
Kroger, The Kroger Co.
B NOVA 4
Trail Mix
Simple Truth Organic
E NOVA 1