Sweet Sriracha Chicken
by Kahiki
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 204.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 15.5 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 9.2 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Tempura chicken: (chicken white meat, water, enriched wheat flour (wheat flour, niacin, iron, thiamine mononitrate. riboflavin folic acid), cornstarch, contains 2% or less of: potato starch, vegetable oil, salt, yeast extract, sodium acid pyrophosphate, baking soda, spice, eggs) fried in vegetable oil. sauce: (water, sugar, red bell pepper, sriracha chili sauce (red chili, sugar, salt, garlic, fish extract (anchovy), acetic acid, ascorbic acid), vinegar, cornstarch, contains 2% or less of: garlic, salt, red pepper, xanthan gum, dehydrated garlic, natural lime extract (ethyl alcohol, water, natural flavor)).
Allergens
Additives
Related Products in Frozen Foods
Chicago town Pizza
Chicago Town
Fully loaded deep dish BBQ chick'n
Chicago Town
Chicken Club Deep Dish Pizzas
Chicago Town
Mega Meaty Deep Dish Pizzas
Chicago Town
Aromatic half crispy duck
Gressingham
Deep Dish Four Cheese
Chicago Town
Mega Meaty Pizzas
Chicago Town
Stuffed Crust Takeaway Loaded Pepperoni Pizza
Chicago Town
Fully Loaded Deep Dish, Four Cheese
Chicago Town
Tomato Stuffed Crust Takeaway Sticky BBQ Jackfruit Pizza
Chicago town
2 Deep Dish Pepperoni Pizzas
Chicago Town
Halva
sunita