Barcode: 20724092
Sweet strawberries
by Sugarland
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no colorings
Categories
Available in
finland, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 62.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
sugar, glucose syrup, gelatin, acidifiers: citric acid, lactic acid, strawberry juice concentrate, plant coloring concentrates (carrot, safflower), natural flavor, possible traces of milk,
Additives
e270
e330
e428
Related Products in Snacks
Canistrelli aux eclat de Caramel au beurre sale de Guérande
Biscuiterie Artisanale Salvatori
NOVA 4
Brioche Chocolat
Les Fournées de la Vie
E NOVA 4
Chocolat Lait Côte d'Ivoire
L'Artisan Chocolatier
E NOVA 4
GACHE TRADITION
E NOVA 4
Les dentelles de quimper
E NOVA 4
Le bonbon minceur
Anaca 3
C NOVA 4
Noir Cameroun 66%
l'artisan Chocolatier
E NOVA 4
Noir sans sucre
L'Artisan Chocolatier
D NOVA 4
Ile de Re chocolats
Ile de Ré Chocolats
D NOVA 4
Brioche tradition
LES FOURNÉES DE LA VIE
D NOVA 4
Bottereaux - Beignets cuits
Les Fournées De La Vie
D NOVA 4
9 marrons glacés
D NOVA 4