Barcode: 4099100111866
Sweet Style Cream Corn
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
corn, water, sugar modified food starch, and salt
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Harina de trigo tipo fuerza
Aldi,La Villa
A NOVA 1
Alcachofas De Tudela
Special de Aldi
A NOVA 3
Crema suave de cacahuete
Aldi
A NOVA 1
Judias verdes extrafinas cortadas
Gutbio
C NOVA 3
Snack Fun Pistazien
Snack Fun
D NOVA 1
Higos Secos
Frumesa
D NOVA 1
Lichis en almíbar ligero
Asia Green Garden
B NOVA 3
Brotes tiernos de bambú en láminas
Asia Green Garden
A NOVA 1
Bâtonnets de Pain à l'Oignon
Aldi, BBQ
C NOVA 4
Guisantes
GutBio
B NOVA 3
Kalifronische Pistazien
BRAVO
D NOVA 3
Ensaimadas
El Horno de Aldi
E NOVA 4