Barcode: 5425032430239
Sweet Switch - Milk Chocolate
by Sweet Switch
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
crossed grain trademark
excessive consumption can have laxative effects
no added sugar
no palm oil
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 478.0 kcal |
| Fat | 33.2 g |
| of which saturated | 21.1 g |
| Carbohydrates | 51.5 g |
| of which sugars | 8.7 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 8.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
édulcorant maltitol/ beurre de cacao, pâte de cacao, pdUdre de lait/ poudre de lait écrémé/ émulsifiant: lécithine de soja, édulcorant: les glycosides de stéviol/ les arômes. Peut contenir des traces d amandes et de noisettes. Une consommation excessive peut avoir un effet laxatif. Conserver au frais et au sec. Contient des sucres naturellement présent.
Additives
e322
e322i
e960
e965
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
hubba bubba mega long
Wrigley, Wrigley's
NOVA 4
Sugus classique
Sugus
E NOVA 4
Sugus
Sugus
E NOVA 4
Wrigley's Extra Professional Strong Mint
Wrigley, Wrigley's
NOVA 4
Bonbons aux Fruits
Sugus
E NOVA 4
Orbit White Spearmint torebka
Wrigley's
NOVA 4
Altoids Peppermint / Pfefferminz-Pastillen extra stark
Callard & Bowser, Genuport Trade AG, Wrigley
E NOVA 4
Sugus sans sucre
Sugus
D NOVA 4
Chewing Gum Chlorophile
Freedent
NOVA 4
Sugus
Sugus
E NOVA 4