Barcode: 0052548686895
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 11.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, sugar, black tea powder extract, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Iced tea
Essential Everyday
E NOVA 4
Iced tea
Essential Everyday, Supervalu Inc.
NOVA 4
Sweet tea
E NOVA 4
Milk chocolate flavored hot cocoa, milk chocolate
NOVA 4
Half n' half lemonade iced tea
E NOVA 4
Unsweetened iced tea
B NOVA 4
Natural spring water
B NOVA 1
Sugar sweetened iced tea mix
Supervalu Inc.
NOVA 4
Sweetened peach tea
E NOVA 4
Green tea with ginseng and honey
D NOVA 4
Green tea
D NOVA 4
Sweet tea
E NOVA 4