Barcode: 0713733602358
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 147.0 kcal |
| Fat | 9.3 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 7.8 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 7.8 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Colby jack cheese (pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes, annatto color, anticake (potato starch, corn starch, powdered cellulose), natamycin (a natural mold inhibitor)), carrots, apples (apples, calcium ascorbate), sugar snap peas.
Additives
e235
e460
e460ii
Related Products in Snacks
Pain d’epices a l’ancienne
BON ET BIO
D NOVA 4
Bonbonnière
Folidouss
E NOVA 4
Goûters fourrés
petit choisi
E NOVA 4
Chocolat au lait extra fin
Cémoi, Isaura
E NOVA 4
Barquettes Fraise - Biscuits aux œufs avec nappage (50%) à la fraise, arômatisé
petit choisi
E NOVA 4
Stollen au Massepain et Cerises Confites
Aldi,Gourmet Finest Cuisine
E NOVA 4
Pastas noix de coco
Hacienda del sabor
E NOVA 4
Waves salés
Drizz
D NOVA 3
Galettes saveur noisette aldi
Aldi, SIMPLEMENT BON ET BIO
E NOVA 4
pains au chocolat
Les Pâtissades
E NOVA 4
Biscuit Maria
LUIZA ESTRELLA
D NOVA 4
Galettes bretonnes
PAYS GOURMAND
E NOVA 4