Barcode: 0803813700736
Sweet Yacon Syrup
by Sunfood Llc
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 2
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 136.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.6 g |
| of which sugars | 47.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Certified organic yacon syrup.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Sweeteners
Liquid zero calorie liquid sweetener
Splenda
A NOVA 4
No calorie sweetener
D NOVA 4
Splenda Naturals Stevia No Calorie Sweetener
Splenda
NOVA 4
Stevia
Splenda
NOVA 4
No calorie sweetener
D NOVA 4
Splenda Naturals Stevia No Calorie Sweetener
Splenda
A NOVA 4
No calorie sweetener tablets
A NOVA 4
Sugar & stevia sweetener blend
E NOVA 4
Splenda Naturals Stevia No Calorie Sweetener
Splenda
NOVA 4
Splenda
Splenda
NOVA 4
Splenda Naturals Stevia No Calorie Sweetener
Splenda
NOVA 4
Splenda Cake Can
Splenda
NOVA 4