Barcode: 0073866201089
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sweet yellow corn.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pistachio nuts in-shell
Marks & Spencer
A
Spaghetti
Ronco
A NOVA 1
Vegetable spread
C NOVA 3
Elbows
Ronco
A NOVA 1
Organic Apple Sauce
Solana Gold
C NOVA 1
Thin Spaghetti
Ronco
A NOVA 1
Natural fruit and nut mix
Marks & Spencer
E NOVA 4
Vermicelli
Ronco
A NOVA 1
Natural Nut Mix
M&S, Marks & Spencer
D NOVA 1
Thin Spaghetti
Ronco
A NOVA 1
Fettuccine
Ronco
A NOVA 1
Large Elbows
Ronco
A NOVA 1