Barcode: 20172695
Sweetcorn in water
by Four Seasons
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 99.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% Granulated Sugar
Related Products in Sweeteners
Green Stevia
GX International
A
Natural & Traditional Red Sugar
Taikoo
E NOVA 2
Ванільний цукор
Мрія, Укроптбакалія
E
Цукор білий кристалічний
Саркара продукт, ТОВ "САРКАРА-ГРУП"
E
sucre bio de coco
sun rich paradise
B
Ванілін
Мрія, Укроптбакалія
C
Zucchero
Dan Sukker
Kithul Treacle
MD
E
Agave Syrup
Amrita
Coco Sugar
Farms & Cottages
A NOVA 1
Brūnais cukurs
Demerara
E NOVA 2
сахар белый кусковой
NOVA 2