Barcode: 0042563008178
Sweetened Cranberries
by Woodstock
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.5 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cranberries, sugar, sunflower oil.
Related Products in Snacks
Blue sharks candy
Great Value
D NOVA 4
Chocolate Cream Mousse Desert
The Bakery
E NOVA 4
Chocolate cream mousse dessert
E NOVA 4
Mini Croissants
The Bakery
E NOVA 4
Mini oatmeal raisin cookies
E NOVA 4
Cinnamon Bears
Great Value
D NOVA 4
Fruit Discs Hard Candy
Great Value
E NOVA 4
Lemon Drops
Great Value
E NOVA 4
Treats For Two
The Bakery Baked With Pride
D NOVA 4
Gourmet Sugar Cookies
The Bakery Baked With Pride
E NOVA 4
Caramel
Great Value
E NOVA 4
The bakery, chocolate cake square with fudge icing
The Bakery
E NOVA 4