Barcode: 0071022340504
Sweetened Organic Cranberries
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
kosher
no gmos
non gmo project
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.5 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Cranberries, Organic Sugar, Organic Sunflower Oil
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Coconut milk
Thai Kitchen Organic
E NOVA 4
Pipas
Velarte
D NOVA 3
Caprichos Santiago
Sarita
B NOVA 1
Müesli croustillant Quinoa & Chocolat
Favrichon
C NOVA 3
xavie's granola pure toasted nuts
xavie's
A NOVA 1
Bibum Udon
Maison de Corée
NOVA 4
Olives Ripe
Schnuck
D NOVA 3
virgin coconut oil
Copra
D
Café ecológico intenso
Mascaf
B NOVA 1
wholemeal pan integral
Gold Freshbake
A NOVA 3
Mais
Bonduelle
B NOVA 3
Raisin Cruncy Muesli
Jumbo
A NOVA 4