Barcode: 3850334433510
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 2.8 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
water, soy 8%, sugar, calcium carbonate, acid: potassium phosphates; salt, riboflavin (vitamin B2), vitamin B12, vitamin D. May contain traces of cereals with gluten (oats) nuts/nuts (almonds, cashews).
Allergens
nuts
soybeans
Additives
e101
e101i
e340
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Pure squeezed spanish clementine juice
M&S Eat Well
C
4X concentrated summer fruits squash
By sainsbury's
C NOVA 4
Silk Organic Soy Unsweet
Silk
B NOVA 4
Apple
Gerber
E NOVA 1
Lime squash
By sainsbury's
NOVA 4
Ice tea saveur pêche zéro sucres
Carrefour sensation
C NOVA 4
Maple Root Beer
Sprecher Brewing Company
E NOVA 4
Apple and blackcurrant squash
Sainsbury's
D NOVA 4
Beer 100% pure malt
Amstel
NOVA 3
Orange Lemon and Pineapple Squash
By sainsbury's
NOVA 4
Dixie peach
Trader Joe's
E NOVA 4
Absopure Plus
Absopure
B NOVA 1