Barcode: 0041512117510
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.6 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 9.1 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Whole grain wheat, sugar, gelatin, ferric orthophosphate, niacinamide, zinc oxide, pyridoxine hydrochloride (vitamin b6), riboflavin (vitamin b2), thiamin mononitrate (vitamin b1), folic acid and vitamin b12.
Additives
e428
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Penne rigate
Le Stagioni d'Italia
A NOVA 1
Fette biscottate bio con saraceno
Natura E Vita Bio
C NOVA 3
Tortiglioni
Le Stagioni d'Italia
NOVA 1
Borlotti
Le Stagioni d'Italia
A NOVA 1
Cous cous
Senatore Cappelli
A
Le Tisane - melissa
Bonifiche ferraresi, le stagioni d'Italia
NOVA 3
Campanelle
Le Stagioni d'Italia
A NOVA 1
Fusilli
Le Stagioni d'Italia
A
Riso integrale
Le Stagioni d'Italia
B NOVA 1
Penne rigate
Le stagioni d'Italia
A NOVA 1
Riso Italiano Per Risotti
Le Stagioni D’Italia
B
Spaghetti
Le Stagioni d'Italia
A NOVA 1