Barcode: 3275925148305
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 298.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
strop DESSERT SAVEUR FRUITS ROUGES • Ingrédients glucose.fructose, purée de fraise et de framboise (5%), eau, acidifiant : acide citrique, concentré de jus de carotte noire, arôme, colorant : carmins. Produit en Pologne.
Additives
e120
e330
Related Products in Frozen Foods
Weis, pastry with icing, breakfast strudel, apple
Weis Quality
D NOVA 4
Pierogies
Weis
C NOVA 4
Weis, general tso's chicken
Weis
C NOVA 4
beef & bean green chile burrito
C NOVA 4
Chicken Egg Rolls, White Meat Chicken, Cabbage And Carrots In A Crispy Egg Roll Wrapper With A Sweet And Sour Sauce
Weis
C NOVA 4
Pierogies
Weis
C NOVA 4
Deli express, sandwich, bold, roast beef horseradish
D NOVA 4
Pork egg rolls
Weis
C NOVA 4
Beef pot roast
Weis
C NOVA 4
Seasoned pork in a sweet & sour sauce
Weis
C NOVA 4
Pierogies
Weis Quality
C NOVA 4
San luis bean & cheese burrito
San Luis
NOVA 4