Barcode: 6111017030073
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 416.0 kcal |
| Fat | 65.2 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | — |
Ingredients
Sucre, beurre de cacao, pâte de cacao, lait en poudre, lactosérum en poudre, amidon, glucose, gomme arabique (E414), émulsifiant : lécithine de soja (E322), aniline, colorants alimentaires (E104, E110, E122, E124, E132, E133, E171, E172), dire camauba (E903).
Allergens
milk
soybeans
Additives
e104
e110
e122
e124
e132
e133
e171
e172
e322
e322i
e414
e903
Related Products in Snacks
Obstriegel
Kaufland
D NOVA 3
Мраморен сладкиш
K-Classic
E NOVA 4
Шоколадов сладкиш
K-Classic
E NOVA 4
Thunfisch sandwich
Kaufland to go
C NOVA 4
Delikatess Scharfe Salami
K-Classic
E NOVA 4
Käsekuchen Backmischung mit Bourbon-Vanille
K Bio, Kaufland
NOVA 4
feiner Rührkuchen STRACCIATELLA
К-Classic
E NOVA 4
Knuspriger Butterkeks
K-Classic,Kaufland,Continental Bakeries
E NOVA 4
Feiner Rührkuchen Marzipan
K-Classic
E NOVA 4
Knusper Snack Paprika
K-Classic
Windbeutel mini
K-classic, Kclassic
D NOVA 3
Солети със сусам
K classic
D NOVA 4