Barcode: 8906080602634
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | — |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.5 g |
| of which sugars | 22.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 712.5 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, SUGAR, IODISED SALT, ACIDITY REGULATOR (330), FOOD COLOUR (150D) FLAVOURS (NATURE-IDENTICAL FLAVOURING SUBSTANCES), ANTIOXIDANT (300), PRESERVATIVE (211) AND CUMIN POWDER.
Additives
e211
e300
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Hydration Multiplier Electrolyte Drink Mix Lemon Lime
Liquid I.V.
NOVA 4
Rose Mist and Earl Grey Kombucha
B NOVA 3
Organic Strawberry Syrup
Wäbry
NOVA 4
NITRO COLD BREW COFFEE
RISE BREWING CO.
B NOVA 1
Coconut Water
Nilo
B NOVA 1
Turmeric + Ginger Hemp Infused Hydration Blend, Turmeric + Ginger
Plnt
E NOVA 4
Blackberry Lemon Energy Drink
Angry Angel
B NOVA 4
Mango Soda
Yummy Miami
E NOVA 4
Spring Water
Cascade Mountain
B
Pineapple + Chamomile Hemp Infused Hydration Blend, Pineapple + Chamomile
Plnt
D NOVA 1
Organic 100% Orange Juice From Concentrate, Orange
Inspired organics
E NOVA 1
Lemon-Lime
Rambler
B NOVA 4