Barcode: 8906080601774
Swing Juicier Drink
by Paper Boat
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.7 g |
| of which sugars | 15.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, SUGAR, MANGO PULP CONCENTRATE (6.5%)*, ACIDITY REGULATOR (CITRIC ACID), FLAVOURS (NATURE-IDENTICAL AND NATURAL FLAVOURING SUBSTANCES), STABILIZER (PECTIN), ANTIOXIDANT (ASCORBIC ACID) AND VITAMIN D2. *RECONSTITUTED 13% MANGO PULP CONTENT.
Additives
e300
e330
e440
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Pera
Placer
E NOVA 4
Genki ramune blueberry
Genki
E NOVA 4
Zitrone Pur Direktsaft
Hitchcock
B NOVA 1 Eco-Score D
Levité Manzana 1.5L
Villa Del Sur
D NOVA 4
Alkaline water
B NOVA 1
Tonic water
Coca-Cola
E NOVA 4
Apple & Elderflower High Juice
M&S
NOVA 4
Aloe Drink
NOVA 4 Eco-Score C
Acqua Panna Glass Bottle Mineral Water
Nestlé,Acqua Panna,San Pellegrino
A
Diet Coke
Coca-Cola
C NOVA 4
Sprite
sprite
E NOVA 4
Sweet and sour
Fused by fiona
E NOVA 4