Barcode: 8906080601767
Swing Lush Lychee
by Paper boat
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | 15.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, SUGAR, LYCHEE JUICE CONCENTRATE (1%)*, APPLE JUICE CONCENTRATE (0.7%), FLAVOURS (NATURE - IDENTICAL AND NATURAL FLAVOURING SUBSTANCES), ACIDITY REGULATOR (CITRIC ACID), STABILIZERS (CARBOXY METHYL CELLULOSE AND GUAR GUM), ANTIOXIDANT ASCORBIC ACID) AND VITAMIN D2.
Additives
e300
e330
e412
e466
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Feine Milde Bohnen
Tchibo
NOVA 1
Valencia Orange
Valensina
E
Kinder Kaffee
Rapunzel
NOVA 1
Sirop de datte
Rapunzel
NOVA 1
Gala Nr. 1
Eduscho, Kaffee
B NOVA 1
Brodo - Bouillon aux légumes en poudre
Rapunzel
C NOVA 3
Tiger
Rapunzel
NOVA 3
klare Gemüsebrühe
Klare Suppe, Rapunzel
C NOVA 3
Préparation Pour Boisson Chocolatée Bio Tiger Quick
Rapunzel
NOVA 4
Kokosnuss-Creme
Rapunzel
D NOVA 1
Dattelsirup
Rapunzel
NOVA 1
Lait De Noix De Coco
Rapunzel, Terra Sana
E NOVA 1