Barcode: 8906080602092
Swing Mixed Fruit Medley
by Paper Boat
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.8 kcal |
| Fat | — |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.2 g |
| of which sugars | 12.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
WATER, SUGAR, MANGO PULP (1%)* 0ml serving, APPLE JUICE CONCENTRATE ORANGE JUICE CONCENTRATE (0.6%)* %RDA per ACIDITY REGULATOR (CITRIC ACID), IODISED SALT FLAVOURS (NATURE-IDENTICAL AND NATURAL), STABILIZERS (CARBOXY METHYL CELLULOSE AND GUAR GUM) AND ANTIOXIDANT (ASCORBIC ACID) "RECONSTITUTED 13% MIXED FRUIT JUICE 35% 0% 181 no GMOS** **no bio engineered ingredients. FOR MANUFACTURING DATE 2% MRP (INCL. OF ALL TAXES), energy USE BY DATE AND BATCH NUMBER: SEE BELOW Fi 260209 0
Additives
e330
e412
e466
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gourmand Fraises
Mamie Nova
C NOVA 4
Falafels bouchée frites à base de pois de chiche
Grand Frais
A NOVA 3
Yogur de soja
Auchan
A NOVA 4
Crème de châtaignes
Sampiero
D NOVA 4
Falafels nature
L’APÉRO DU POISSONIER
C NOVA 3
Soja saveur vanille
Nova
C NOVA 4
Soja
Auchan
B NOVA 4
Chia bio
Hagen grote
A
Gourmand La Crème Marrons
Mamie Nova
C NOVA 4
Falafels à la noix de coco et au curry
DU GOUT ET C EST TOUT
B NOVA 3
Fondant café
Mamie Nova
E NOVA 4
Yogurt de soja
Auchan
C NOVA 4