Barcode: 0049022996359
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 417.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 91.7 g |
| Fiber | 8.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, glucose syrup, water, citric acid, artificial flavors, artificial colors (fd&c red 40, yellow 5, blue 1, red 3), titanium dioxide.
Additives
e102
e127
e129
e133
e171
e330
Related Products in Snacks
Zitronenkekse
Padaria da Arrifana
D NOVA 4
Pastes de Feijão
Doces do Paraíso
E NOVA 4
Biscoitos D'Avó
Padaria da Arrifana
D NOVA 4
Fench Cookie
Pastigest
E NOVA 4
Tarte com Aroma a Limão
Pastigest
D NOVA 4
Broinhas de Ovos Moles
Sabres de Portugal
E NOVA 4
Minis O Sardinha
D NOVA 3
Croffee Barra de Cereais com Café e Chocolate Negro
Delta
C NOVA 4
Croffee Cereais com Café & Chocolate Negro
Delta
C NOVA 4
Mini Blondie Pépites de Chocolat Noir
Prozis
E NOVA 4
Nougat
Caldoce
D NOVA 3
Bombons com Creme
Jacquot
E NOVA 4