Barcode: 0014100071112
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 303.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 60.6 g |
| of which sugars | 27.3 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, raisins, sugar, soybean oil, yeast, contains 2% or less of: cinnamon, wheat gluten, salt, monoglycerides, dextrose, datem, calcium propionate and sorbic to extend freshness, cellulose gum, malted barley flour, soy lecithin, nonfat milk.
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e322
e322i
e466
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Poireaux Emincés
Carrefour
A NOVA 1
VELOUTÉ AUX Épinards et Artichauts Et pointe de crème fraîche
Carrefour
C NOVA 4
Fideo cabellin
Carrefour
A NOVA 1
Légumes pour potage
Carrefour BIO, Carrefour
A NOVA 1
Ajo
Carrefour
A NOVA 3
Légumes pour wok
Carrefour
A NOVA 1
Dosettes de café
Carrefour
B NOVA 4
Ratatouille
Carrefour, Produits blancs, Simpl
A NOVA 4
Coulis de framboises
Carrefour
NOVA 3
Guisantes muy tiernos
Carrefour
A NOVA 1
Velouté de légumes saveur du Sud
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 3
Potiron en cubes
Carrefour
A NOVA 1