Barcode: 0025600000311
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 11.5 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 61.1 g |
| of which sugars | 46.0 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
SUGAR, WATER, CORN SYRUP, ENRICHED UNBLEACHED AND BLEACHED FLOUR (WHEAT FLOUR, MALTED BARLEY FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, SOYBEAN OIL, PALM OIL, EGGS, COCOA (NATURAL AND PROCESSED WI
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Undefined
Grade A Fat Free Milk
Mountain Dairy
A NOVA 1
Fat Free Skim Milk
Kroger, The Kroger Co.
A NOVA 1
Large Topped Muffins
King Soopers
D NOVA 4
Mini Cinnamon Loaf Cake
Bakery Fresh Goodness, The Kroger Co.
E NOVA 4
Double Chocolate Molten Upside Down Cake
Private Selection, The Kroger Co.
E NOVA 4
Sesame Sticks
Simple Truth
D NOVA 4
vitamin D milk
Kroger
B NOVA 1
Protein Gummies
Rapid Acting Protein
D NOVA 4
Viennese Vienna Cake
Balconi S.P.A
E NOVA 4
Vitamin D Milk
Fry's
B NOVA 1
Almonds
Simple Truth
D NOVA 1
Trail Mix
Simple Truth Organic
E NOVA 1