Barcode: 0073015020127
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 494.0 kcal |
| Fat | 49.4 g |
| of which saturated | 28.2 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 42.3 g |
| Salt | 6.5 g |
Ingredients
Fromage suiese 52% (frcmage à pâte dure et mi—dure 32 %, Grujere 20% (lait, sel, culture bactérienne, presure) ), eau, beurre, babeurre en poudre, Citrates de sodium et de calcium, lait en poudre écrémé, sel.
Additives
e331
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Tartinade De Fromage Fondu
Papa John's, 1 Breadstick, 12"
Papa John's
B
Butifarra Fresca Porcionada
BonÀrea
D NOVA 4
Butifarra fresca porcionada
BonÀrea
D NOVA 4
Joe's Crab Shack, Minute Maid Lemonade, Kids
Joe's Crab Shack
E
Olive Garden, Famous House Salad
Olive Garden
C
Papa John's, Grilled Chicken & Canadian Bacon Pizza On Original Crust, Extra Large, 1 Slice
Papa John's
D
Wawa, Glazed Old Fashioned Donut
Wawa
E
Red Robin, Coco Loco
Red Robin
E
Zaxby's, The Fried Cobb Zalad
Zaxby's
E
hrira oranaise
sunagro
NOVA 3