Barcode: 4036300003218
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 363.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
pasteurisierte Kuhmilch, Speisesalz, Säuerungskulturen, mikrobielles Lab, Farbstoff: Carotin
Additives
e160a
Related Products in Dairies
Pineland farms creamery, bacon swiss spreadable cheese
Pineland Farms Creamery
D NOVA 4
Swiss spreadable cheese
E NOVA 4
Sweetened Condensed Milk
Clover Valley, Transnational Foods Inc.
E NOVA 3
Crumbles danish blue cheese, crumbles
E NOVA 3
All natural mild & creamy gouda cheese grab & go snacks, gouda, mild & creamy
D NOVA 3
Cheddar cheese
Pineland Farms
D NOVA 3
Signature spreads salsa di parmigiano
Signature, Kowalski Companies Inc.
E NOVA 3
Evaporated milk
E NOVA 1
Gouda Mild & Creamy Cheese, Gouda
Blue rooster
D NOVA 4
Yogri nach Griechischer Art
Sonter
A
Sweetened condensed milk
E NOVA 3
Double Olive Spread
Kowalski Companies Inc.
D NOVA 4