Barcode: 0034000197255
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 484.8 kcal |
| Fat | 27.3 g |
| of which saturated | 18.2 g |
| Carbohydrates | 60.6 g |
| of which sugars | 57.6 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
milk chocolate (sugar, skim milk, cocoa butter, chocolate, milk fat, lecithin (soy). pgpr, natural flavor). od contains: milk, soy. manufactured on the same equipment that processes almonds. the hershey company hershey, pa 17033-0815, u.s.a. questions or comments? www.askhershey.com or 800-468-1714 visit us at www.hersheyland.com 701-19725-003
Allergens
soybeans
Additives
e322
e322i
e476
Recipes with Similar Ingredients
Symphony Pie
3 ingredients
Easy Brownies
2 ingredients
Fabulous Chocolate Chip Cookies
13 ingredients
Candy Bar Brownies
2 ingredients
Quick Chocolate Pie!
3 ingredients
Symphony Brownies
2 ingredients
Heavenly Delight Pie
3 ingredients
Symphony Brownies
2 ingredients
Symphony Brownies
2 ingredients
Related Products
カップヌードル カレー
Nissin,日清
NOVA 4
Olive Garden, Salmon Piccata, Regional
Olive Garden
E
かにかま(サラダスティック)
いちまさ
NOVA 4
シーフードヌードル
Nissin,日清
NOVA 4
Okonomi Sauce
Otafuku
E NOVA 4
Yakisoba Sauce
Otafuku Sauce Co. Ltd., Otafuku
E NOVA 4
Natto organic.
Azuma Shokuhin
C NOVA 4
Seasoned Vinegar
Otafuku Foods, Otafuku
E NOVA 4
Frozen soy bean
C NOVA 4
Otafuku Okonomi Sauce
Otafuku, Otafuku Sauce Co. Ltd.
E NOVA 4