Barcode: 0796252002274
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 16.1 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Cultured pasteurized grade a milk, calcium chloride, natural butter flavor, non-animal kosher rennet and salt.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Dairies
Organic Sour Cream
Green Way
D NOVA 3
2% Reduced Fat Milk
Clover Valley
B NOVA 1
Dairy Free Shredded Parmesan Cheese Alternative
Princess
NOVA 4
Organic 1% milkfat lowfat milk
B NOVA 1
Whole milk
C NOVA 1
Lactose Free 2% Reduced Fat Milk
Clover Valley
B NOVA 1
Dairy farms ultra-pasteurized half & half
Johanna Dairies Inc.
C NOVA 1
Organic whole milk
C NOVA 1
Organic 2% milkfat reduced fat milk
B NOVA 1
Dairy farms ultra-pasteurized fat free half & half
Johanna Dairies Inc.
A NOVA 4
Cultured Buttermilk
Tuscan
B
Sour Cream
Clover valley
D NOVA 3