Barcode: 4601674009281
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 560.0 kcal |
| Fat | 59.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
растительное масло, вода, яичный желток, сахар, натуральный уксус, соль, сырный порошок, кукурузный крахмал, натуральные ароматизаторы, молочная кислота, пектин, концентрированный лимонный сок, куркумин, экстракт зеленого чая
Additives
e270
e440
Related Products in Condiments
Butter chicken cooking sauce with roasted spices, mild
Patel's
E NOVA 4
Tomato Ketchup
Fiesta
D NOVA 4
Coriander Chutney
Swad
NOVA 4
Spaghetti Sauce
Mama Cocco's
C NOVA 3
Ginger Paste
Swad
C NOVA 4
Orange Muscat Champagne Vinegar
Trader Joe's
D NOVA 3
Tomato ketchup, tomato
D NOVA 4
Garlic paste
C NOVA 3
Korma cooking sauce with roasted spices
E NOVA 4
Tomato Ketchup
Fiesta
D NOVA 4
Tandoori cooking sauce with roasted spices, mild
Patel's
E NOVA 4
Tamarind concentrate
C NOVA 1