Barcode: 0073209001840
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 48.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Corn syrup, high fructose corn syrup, water, caramel color, cellulose gum, salt, sodium benzoate and sorbic acid (as preservatives), sodium hexametaphosphate, natural and artificial flavor.
Additives
e150c
e200
e211
e452
e452i
e466
Related Products in Sweeteners
brown sugar
Meijer
E NOVA 2
Powered sugar
H-E-B
E NOVA 2
Maple Syrup
ShopRite
NOVA 2
Jarabe de Agave Orgánico
H-E-B Organics
D NOVA 1
Butter Artificially flavored syrup
Meijer, Meijer Inc.
D NOVA 4
Granulated Sugar
Hill Country Fare,H-E-B
NOVA 2
Stevia Extract
H-E-B Organics
NOVA 4
Stevia Leaf Zero Calorie Sweetener
H-E-B Organics
NOVA 4
HEB Organics Grade A Maple Syrup
H-E-B Organics
E NOVA 2
Maple Syrup Grade A Dark Color, Robust Taste
H-E-B Organics
E NOVA 2
Sugar Pure Cane
H-E-B
NOVA 2
0 calorie aspartame sweetener
D NOVA 4