Barcode: 0746646201851
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 88.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, grenadine essence, citric acid, sodium benzoate (e211), vitamin c, color: fd&c red no. 40 (e219)
Additives
e211
e219
e330
Related Products in Sweeteners
Calorie free sweetener packets
Up Country Naturals Of Vermont Inc.
A NOVA 4
Sugar Twin, Sweetener Packets
Up Country Naturals Of Vermont Inc.
NOVA 4
MAPLE SYRUP
MAPLE GROVE FARMS
NOVA 2
refined sugar
Olho d'água
E NOVA 2
Sugar Twin, Calorie-Free Stevia Sweetener
Up Country Naturals Of Vermont Inc.
NOVA 4
Sugar Free Low Calorie Syrup
Cary's
B NOVA 4
Maple Grove Farms, Organic Maple Syrup
Up Country Naturals Of Vermont Inc.
E NOVA 2
Sugar Twin, Sucralose Calorie-Free Sweetener
Up Country Naturals Of Vermont Inc.
NOVA 4
Sucre vanillé
E NOVA 2
Sucre vanillé
Bio Village
E NOVA 2
stevia
pure via
NOVA 4
Pure Maple Syrup
NOVA 3